مشق عشق

در بهشت زندگی کنیم ...

مشق عشق

در بهشت زندگی کنیم ...

زلال سخن

امام صادق علیه السّلام فرمودند:
هر گاه مردى تنگدست باشد و به اندازه نیاز خود و خانواده اش کار کند و در پى حرام نرود ، همانند مجاهدِ در راه خدا است .

دوستان

۱۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

۲۶ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۶:۵۶

کبوتر با کبوتر (2)

کبوتر با کبوتر(2)                                                            

در قسمت قبلی دو مدل از انواع مدلهای ازدواج در مطرح کردیم . در این قسمت سه نمونه دیگر را مطرح می کنیم . پس با ما همراه باشید .

محمد کاوش کار
۲۵ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۷:۳۹

کبوتر با کبوتر

کبوتر با کبوتر(1)                           

می‌گویند زندگی ما سه نقطه عطف دارد ؛ تولد ، ازدواج و مرگ . از این سه مورد ، ما نظارت و تسلطی بر تولد و مرگمان نداریم . زمانی متولد می‌شویم و زمانی می‌میریم و تعیین زمان و مکان و چگونگی این دو خارج از توان و امکانات انسانی ماست . چنین به نظر می‌رسد که در رویداد دوم یعنی ازدواج ، نقش انتخاب فردی تعیین کننده است .

محمد کاوش کار
۱۳ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۴:۴۷

هر گردنبندی را به گردنت نینداز !

هر گردنبندی را به گردنت نینداز!باید برای سعادت و خوش بختی در خانواده عوامل منطقی و درستی در دست داشته باشیم که بهترین عوامل ، در آیات قرآن کریم و روایات معصومان (علیهم السلام) بیان شده است .

محمد کاوش کار

اینجا بهترین جای دنیاست ؛ کنار هم ...


قدم هایت را با من بردار ، نه گاهی جلوتر بگذار و نه گامی عقب بمان !

می خواهم با تو ادامه ی زندگی را پرواز کنم ، کنارم بمان...

محمد کاوش کار
۱۳ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۵۸

7 توصیه برای تعیین تاریخ عروسی

7 توصیه برای تعیین تاریخ عروسی


اولین و مهمترین قدم در برنامه ریزی عروسی، تعیین تاریخ عروسی است . برای تصمیم گیری در باره تاریخ این مراسم مهم،‌ نکاتی را باید مد نظر داشته باشید .

محمد کاوش کار

5 کار مهم که در دوران نامزدی باید انجام دهیددوران نامزدی دوران شروع احساس مسئولیت است . اگر به تازگی نامزد کرده اید حتما متوجه شکل گرفتن این احساس درون خود شده اید . دوران نامزدی یکی از زیباترین و رمانتیک ترین مقاطع زندگی شما خواهد بود اگر به درستی از آن استفاده کنید .

محمد کاوش کار

میلاد فرخنده یگانه دختر خاتم الانبیا

پنج سال از بعثت پر برکت پیامبر خدا (صل الله علیه و آله و سلم) می گذرد . در بیستمین روز ماه جمادی الثانی چشم ها در انتظار مولودی مبارک است . پیامبر صل الله علیه و آله و سلم دست به سوی آسمان و دل به نجوای الهی دارد و حضرت خدیجه (سلام الله علیها) این سو مهمان چهار بانوی بهشتی است . چهار زن برگزیده که در تنهایی و بی کسی او به یاری اش آمده اند . مولودی بهشتی در راه است و اکنون عطر حضورش در مدینه پیچیده است . حضرت زهرا (سلام الله علیها) ، حوری ای بهشتی ، انسانی برگزیده و الهی و بانویی آسمانی و مقدس ، متولد می شود . زمین و آسمان مدینه را نور وجود مبارکش فرا می گیرد و خانه پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) را حضور فرشتگانی که برای شادباش گفتن و پای بوس آمده اند ، لبریز می کند .محمد کاوش کار

در هنگام ازدواج به این 4 نکته توجه کنید !


ازدواج با اینکه یکی از مقدس ترین نهادها در اکثر فرهنگ ها و مذاهب است، اما امروزه گرفتار یک حلقه مفقوده است و آن چیزی جز کم توجهی به ایمان و تقوای افراد در وصلت با آنها نیست؛ امری که ازدواج ها را تهی از معنای آسمانی می کند.

محمد کاوش کار
۰۵ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۰:۰۵

آموزش خواستگاری موفق

آموزش خواستگاری موفق


با گذشت زمان تغییرات زیادی در آداب و رسوم بشر اتفاق می‏افتد و بعضی از مراحل و جنبه‏های این رسوم کمرنگ شده و در مقابل مراحل جدیدی به آنها اضافه می‏شود. اما گاهی بعضی از این رسوم استوار و محکم بر جای خود باقی می‏ماند و هرگز رنگ نمی‏بازد. ازدواج نیز به عنوان یکی از رسوم در چند سال اخیر تغییرات بسیاری نسبت به گذشته در آن اتفاق افتاده که بعضی از جنبه‏های آن حذف شده و بعضی از جنبه‏ها به آن اضافه گردیده است. اما بعضی از مراحلی که در این امر باید رعایت شود در طول زمان چندان دستخوش تغییر نشده و پیوسته شکل ثابت خود را حفظ کرده است. البته شاید بعضی‏ها به سلیقه خود تغییراتی در آن ایجاد کنند اما این تغییرات آنقدر کوچک هستند که چندان به چشم نمی‏آیند.

محمد کاوش کار
۰۵ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۹:۵۶

ازدواجی موفق داشته باشید

ازدواجی موفق داشته باشیدقدما گفته‌اند ازدواج مجموعه‌ای از تندی‌ها، ترشی‌ها، شیرینی‌ها و بی‌مزگی‌هاست؛ اما کسانی شاید این طعم‌ها را تا پایان عمر نچشند. ضرب‌المثلی چینی می‌گوید برای پیدا کردن همسری خوب می‌ارزد یک کفش، بیشتر پاره کنید، اما کسانی شاید کفش‌های فراوان پاره کنند و به نتیجه نرسند. این آدم‌ها که از میانگین سن ازدواج در کشور رد می‌شوند و همچنان مجرد می‌مانند، گاه ناچارند تا پایان عمر تنها زندگی کنند و...

محمد کاوش کار